Şifalı Bitkiler Saç Bakımında Etkili mi?

 

Etken maddesi zeytin yağı olan ürünümüzün içinde kullandığımız diğer aromatik bitkilerden üzüm çekirdeği ile başlayalım; üzüm binlerce yıldan beri önemli besin maddelerini içinde bulunduran bir gıda ürünüdür. Yapılan arştırmalar da tespit edilen en güçlü antioksidandır. Üzüm çekirdeği antioksidan etkisiyle kansere karşı koruyucudur. solgun bir cilde sahip olan ve kırışıklıklardan şikayeti olanlar için üzüm  çekirdeği doğal yardımcı olup hücre yenileyici etkisiyle cildin sıkılaşmasını ve güzelleşmesini sağlar.

Diğer bitkimiz ful çiçeği: Filipinlerin ulusal çiçeği olup egzotik ve tropik bir yeşil çalıdır. Yeşil çayların aromalandırılmasın da kullanılır ve parfüm sanayisinde de önemli yeri olan ful çiçeği bizim ürünümüzün aromatik kokusunun da ana kaynağıdır.

Bir diğer bitkimizde Isırgan otu:  faydaları saymakla bitmeyen bir bitki olan ıssırgan otunun sadece bizi ilgilendiren kısmına bir göz atalım. İçinde yüksek miktarda demir barndırır yapraklarında bulunan silis ve kükürt sayesinde ısırgan otu saçların sağlıklı ve parlak olmasını sağlar. Kafa derisinin sağlığını korur saçdökülmesini durdurur.

Defne yaprağı:  en çok mutfaklarımızda kullandığımız hatta özellikle Akdeniz mutfağının önemli aromatik bitkilerinden olan defne yaprağının da saçdökülmesini  durdurma hatta  saçbakımın da önemli rol oynar.

Nar çiçeği: meyvesi gibi çiçeği de C vitamin deposu olan nar çiçeğinin kanı temizlem ve hücre yenileyici özelliği vardır. Vücut direncini arttırır. Ölü hücreleri yeniler.

Reyhan çiçeği: sakinleştirici özelliği olan bu bitkimizin diğer ismi de fesleğendir.  Yorgunluğa ve uykusuzluğa iyi gelir. İyi bir magnezyum kaynağıdır. Saç ve cilt nemlendiricisi olarak kullanılır. saçları kuvvetlendirir ve saç dökülmesini önler.

                 Minagro bitkisel serum + şampuan ürünümüzün içinde kullandığımız bitkilerin sadece bir kısmının bir kaç önemli faydasından bahsettim sizlere. Siz kullanıcılarımızın dikkat etmesi gereken kullanma talimatlarına birebir uymak ve bitkilerin oluşturabileceği alerjik durum için en iyi tedbiri doktorunuza danışarak almak.

 

Kullandığımız bitkiler bunlarla sınırlı değil tabi ki diğerleri de bize kalsın ;)