Saç Dökülmesine Zeytin Yağı İyi Gelir mi?

 

Günümüz şartlarında çalışan kadın oranı yükselmekte. Bireysel özgürlüğü ele alma, Gerek ev ekonomisine katkı kimine göre yaladığı mürekkebi kusma isteği kadınlarında iş hayatında yer almasının en önemli etkisi. Çalışmak eşittir bakımlı olmak demektir.

 Günde kaç defa aynaya bakıyoruz?

Ayda kaç defa kuaföre gidiyoruz?

Fön, boya, bir de geçmişi çokta sevimli olmayan suçlu genlerimizde dökülme meyili varsa sağlıklı saçlarımız yavaş yavaş bizi terketmeye başlıyor. Sabah duştan çıktıktan sonra saçımızı taradığımızda yaşanılan iç karartıcı olay, banyo giderini tıkayan dökülen saçlarımızı toplarken yaşadığımız üzüntünün tarifi nasıl anlatılabilir ki? Saçlarıma ne oluyor dediğiniz noktada stres hatta depresyon birkaç adım ötede.İçinden çıkılması zor gibi görünen bu durumda saçbakımı için güvenilir, etkili ve doğal ürünlere ihtiyaç  vardır. Bizde bu ihtiyaçtan yola çıkarar  tamamen doğallığı baz aldık ve mucizevi bitkilerle bezeli bir ürünü sizlere sunduk. Ürünümüzün ana maddesi olan zeytin yağı, 300, 400 yıl  ömrü olduğu bilinen mitolojide ve botanikte ‘ölümsüz ağaç’ olarak adlandırılan zeytin ağacının meyvesinden üretilen yağdır. İçinde bulunan E, A, D ve K vitaminleri nedeniyle hücre yenileme özelliğine sahiptir. Gelişme çağındaki çocukların beyin ve kemik gelişimini sağlar. Zeytin yağının içinde bululnan Oleiprine adlı madde saç ve cilt kalitesini arttırır. Zeytin yağının sayısız faydalarından sadece birkaç tanesini bunlar. Güvenilirliğini yapılan araştırmalar ve laboratuar  testleri sonucu aldığımız sertifiklarımız ve her türlü soru ve önerilerinize cevap bulabileceğiniz varlığımızla, etkisinide sizlerden gelen ve bize ilham veren olumlu sonuçlarla görüyoruz.

İhtiyacımız olan diğer önemli şey ise serotonin. Beyinde salgılanan serotonin vücudun çeşitli yerlerinde üretilir. Araştırmacılarta göre serotonin seviyesindeki dengesizlik piskolojimizi etkiliyor ve depresyona neden oluyor.  Gelin doğal yollarla serotonin seviyemizi yükseltmek için birşeyler yapalım. Düzeni uyuyup dengeli besleneme, spor, evcil hayvan sahibi olmak, çikolata,  sevgi…..vb.  strese neden olan şeyleri tanımlayıp onları azaltmanın yollarını bulalım. Mutluluk için küçük şeyler yapıp kendimize önemli olduğumuzu hatırlatalım.