SAÇ DÖKÜLMESİ VE SAÇ BAKIMI İLE TEDAVİ YÖNTEMİ

 

Günümüzün en ciddi stres kaynağı olan saç dökülmesinin geçmişine bir göz atalım;

Saç kaybı nın “ kellik“ ilk tıbbi tanımlaması M.Ö. 4. Yüzyıl da eski yunan filozofu Aristo tarafından Androgenetik Alopesi olarak kayıtlara geçmiş. Cinsellikle saç dökülmesi arasında bir bağlantı olduğunu, kısırlaştırılan erkeklerde saç dökülmesinin görülmediğini dolayısıyla libidonun saç dökülmesiyle ilişkisi olduğunu söylemiştir. Bunun yanı sıra Mısır ve Osmanlı döneminde saç dökülmesinden bahsedilmiş, Abdülhamit döneminde de çeşitli araştırmalar yapılmış, saç dökülmesinin tedavisi adına çeşitli formülasyonlar üretilmiştir. Gelinen bu noktada saç ekimi en çok bilinen tedavi şekli olarak kullanılıyor.

Güneş ışınları, kalitesiz saç boyaları, kirli hava, duman, sigara ve dengesiz beslenme saçlarımıza zarar verir. Bu etkenler ve genetik saç dökülmelerinin dışında hastalık ve tedavi sebebiyle

Saç dökülmelerin de maalesef sıklıkla rastlanan sorunlardan. Özellikle bu gibi durumlarda bitkisel ürünler daha çok rağbet görüyor. Saçlarımızın temiz, sağlıklı ve parlak görünmesi için bekli her gün yıkıyor, düzenli bakım yaparak sağlıklı olmasını sağlamaya çalışıyoruz.

 

Bitkilerin şifasına inanan insanlar olarak birçok bitkinin saç dökülmesini, kırılmasını, kurumasını önlediği gibi canlı dolgun görünmesine neden olduğunu biliyoruz.  Buradan yola çıkarak doğanın bize sunduğu şifa kaynağı bitkilerle üretilen tamamen bitkisel zeytin yağı özlü Minagro serum+sampuan’ı  inceleyip  denemenizi tavsiye ediyoruz. Uzun yıllar yaptığımız araştırma ve laboratuvar testleri sonucunda düzenli kullanımda saç problemi yaşayan kişilerin hepsinde gözle görülür bir fark oluştuğu görüldü. Minagro ürünlerinin eşsiz içeriği, siz değerli saç dökülmesi mağdurları için özel olarak hazırlanmıştır. Saç dökülmesi şüphesiz her ne kadar hayatımızın bir parçası gibi görünmese de aslında bazen bir ortamda saçlarımızla ilgili küçücük bir dialog içten içe sizi psikolojik olarak etkilemektedir. Bu etkiyle saçlarınız da sürekli farklı şampuan ya da saç bakım ürünleri  denemeye başlarsınız ve farkında olmadan saçlarınıza zarar verebilirsiniz. İşte bu yüzden saçlarınıza olabilecek en iyi çözümleri sunmaya çalıştık ve böyle bir çalışma içerisine girmiş bulunduk. Gerek saç bakımı, gerekse saç dökülmesi ile ilgili konularda ciddi çalışmalar ve yetkinlikler adına büyük adımlar attık. Şimdi adana da bulunan tesisimizde sizler için en değerli saç dökülmesini önleyici saç güçlendirici ve saç bakım ürünlerini üretmeye başladık.